BOUW!: Interventie programma technisch met inzet van leesouders

Onlangs zijn wij op Al Amana Ede Zuid begonnen met het leesinterventieprogramma Bouw!.

Bouw! is een online programma dat effectieve ondersteuning biedt bij beginnende geletterdheid. Het programma helpt leerlingen die risico lopen op problemen met lezen en spellen inzicht te krijgen in alfabetische principes als teken-klankkoppeling en fonemisch bewustzijn. Bouw! is gericht op het voorkomen van leesproblemen en daarmee effectiever dan remediƫren wanneer achterstanden al zijn ontstaan. Het programma is wetenschappelijk effectief bewezen: scholen die ermee werken zien een blijvende afname van ruim 60% in het aantal leerlingen met leesproblemen en dyslexie. De behaalde resultaten beklijven en zijn zelfs nog zichtbaar in groep 8.

Op Al Amana Ede Zuid zetten wij Bouw! in voor de groepen 2 en 3. Enthousiaste en bevlogen leesouders begeleiden onze leerlingen vrijwillig door twee tot vier keer per week elke ochtend 15 minuten met een leerling te oefenen. Middels een informatiebijeenkomst zijn zij wegwijs gemaakt om aan de slag te gaan met onze leerlingen. Door deze vorm van educatief partnerschap dragen deze leesouders bij aan de geletterdheid en leesontwikkeling van onze leerlingen!

Laat een reactie achter